W ostatnim czasie gospodarka świata poddana jest wielu wariacjom, a globalny kryzys daje się we znaki zarówno przedsiębiorcom, jak zwykłym zjadaczom chleba. Niepewne czasy definiują z pewnością szalejące stopy kredytów czy kryzys energetyczny wywołany chaosem na rynku paliw i surowców naturalnych. W tym trudnym czasie warto rozsądnie rozpatrzeć kwestie swoich finansów, kierunkując jednocześnie na odpowiednie zabezpieczenie kapitału.

Giełda

Zawahania na rynku akcji są w ostatnich okresach zjawiskiem nieodzownym. Choć wydawałoby się, że przynosi to same negatywne skutki – nic bardziej mylnego. Od dziesięcioleci, giełda stanowi doskonałą platformę do inwestowania kapitału celem osiągnięcia wymiernych zysków. Wiąże się to jednak z ryzykiem utraty kapitału, co bardzo często rodzi w głowach potencjalnych inwestorów ogromne wątpliwości. Nie zmienia to faktu, że odpowiednio przeprowadzone inwestycje, tj. zakup odpowiednich akcji lub obligacji gwarantuje pasywny zysk proporcjonalny do wkładu.

Osoby niedoświadczone w sferach giełdowych wcale nie muszą podejmować ponadwymiarowego ryzyka. Dom maklerski to bezpieczna możliwość wejścia na rynek akcji i obligacji w oparciu o konstruktywne i kompleksowe wsparcie ekspertów z zakresu ekonomii.

Akcje, obligacje

Inwestowanie pieniędzy na giełdzie wiąże się z nieodzownym ryzykiem – szczególnie w przypadku ryzykownych, nieprzemyślanych transakcji opiewających na pokaźne kwoty. Dom maklerski to miejsce, w którym każdy – nawet totalnie „zielony” w temacie giełdy – może liczyć na profesjonalne doradztwo w oparciu o wiedzę i kompetencje maklerów. Inwestowanie w akcje i obligacje to lokata kapitału nastawiona na zysk pasywny w dłuższym okresie. Z tego powodu wymaga ona znajomości rynku w perspektywie dalszej, aniżeli krótkoterminowej. Wykwalifikowany personel maklerów stanowi doskonałe zaplecze doradztwa. O ile kupno obligacji to pewna lokata kapitału o małym, aczkolwiek gwarantowanym przychodzie, o tyle kupno akcji wiąże się już z ryzykiem wynikającym z jednoczesnej możliwości osiągnięcia pokaźnych zysków.