Sztab szkoleniowy lipc18 Sztab szkoleniowy: Psycholog sportowy

Każdy zespół, który zaczyna myśleć o odnoszeniu sukcesów musi podjąć pewne działania w nastawieniu swoich zawodników. Kluczowe jest, aby wszyscy zgodnie podchodzili do treningów oraz kierowali się podobnymi celami w trakcie rozgrywki. W sprecyzowaniu tych aspektów bardzo pomocny może się okazać psycholog sportowy.

Oczekiwania stawiane naszemu zespołowi są bardzo duże. Wiele kwestii udałoby się rozwiązać z czasem. Po wielu wspólnych godzinach grania wyklarowały się również spójność i jednomyślność. Niestety nasi zawodnicy nie mają tego czasu. Dlatego też, aby móc usprawnić pewne procesy zapewniliśmy im profesjonalny sztab szkoleniowy.

Pierwszym specjalistą, który został przedstawiony zespołowi jest psycholog sportowy z Warszawy - Jakub Załuski. Pomoże on graczom sprecyzować cele, ułatwić komunikację oraz nauczy ich myślenia jak zawodowiec. Stały kontakt z psychologiem jest normalnym działaniem w każdym zawodowym klubie sportowym. Większość profesjonalistów dzięki poradom takich osób jest w stanie radzić sobie z niepowodzeniami czy szybciej wracać do zespołu po kontuzji.

W naszym wypadku zespół, który dopiero się poznaje, musiał nauczyć się jak precyzyjnie określać sobie cele, jak pracować nad koncentracją oraz jak myśleć podczas meczu. Psycholog wytłumaczył również jak ważna jest komunikacja w teamie i to, że mogą odnieść sukces jedynie ze sobą współpracując

Sami zawodnicy byli bardzo zaskoczeni tym jak wiele musi zmienić się w ich podejściu do gry, ale równocześnie byli pod wrażeniem jak dobre może to przynieść efekty. Nasz specjalista nauczył również zespół jak w własnym zakresie pracować nad swoimi stanem emocjonalnym i koncentracją. W trakcie samej rozgrywki stał za ich plecami i prowadził notatki, a następnie każdemu pomagał poprawić najbardziej rażące zaniedbania.

Pierwsze efekty tej pracy możecie zauważyć na transmisjach z treningów zespołu. zapraszamy też do obejrzenia podsumowania całej pracy z naszym psychologiem: