Sztab szkoleniowy lipc25 Sztab szkoleniowy: Fizjoterapeuta

Jak już mogliście wcześniej zauważyć, z naszymi e-sportowcami spotkał się ostatnimi czasy psycholog sportowy. Daje nam to kolejny dowód na to jak poważnie traktujemy naszych zawodników w ich procesie rozwojowym, ale przede wszystkim pokazuje jak bardzo ważne są tego typu drobne elementy w przygotowaniach profesjonalnych graczy. W tym świecie e-sport’u, który zadziwiająco ewoluuje tempem błyskawicy , jeżeli coś robi się na najwyższej półce to musi ono mieć bardzo silne fundamenty.

Podobnie było i teraz, gdy do naszego gaming house’u przyszedł fizjoterapeuta aby móc zbadać, ocenić oraz popracować z naszymi zawodnikami od strony czysto fizycznej. E-sport w dzisiejszych czasach jest bardzo silnie powiazany z aspektami, z którymi mieżą się na codzień sportowcy czy atleci. Rzecz jasna, że wysiłek i styl pracy nie mają ze sobą zbyt wiele wspólnego ALE … nastawienie i proces przygotowawczy jest jednak bardzo podobny - psychiczny jak i fizyczny. Profesjonalny gracz „niby” po prostu siedzi na wygodnym fotelu godzinami, patrząc się w ekran komputera, ruszając palcami i prawą ręką od myszki. Otóż jak już mogliśmy wspomnieć to wcześniej – cokolwiek się robi zawodowo(co często za tym idzie ogrom pracy jak w tym przypadku setki godzin spędzonych przed swoją „maszyną bojową”), ma niezmiernie duże znaczenie w jaki sposób do tego podchodzimy. Aspekt fizyczny dla e-sportowców jest niesłychanie ważny, czy to chodzi o posturę gracza czy w szczególności jego pracę i koordynację kończyn, zaś w tym zawodzie największe zużycie występuje w kończynach górnych gracza – palce, nadgarstki, przedramienie jak i też samo ramie!

Bardzo ważnym elementem jest pilnować i kontrolować swoją pracę organizmu w trakcie grania/praktykowania, gdzie często mogą pojawić się różne spięcia związanymi np. rozładowaniem emocji, które sporadycznie występują podczas grania. Te spięcia w przypadku graczy pojawiają się zazwyczaj przy ich głównych narzędziach pracy – ręce. Nie wspominając już o setkach tysięcy zróżnicowanych „ruchów” lewą i prawą ręką, często podchodzące pod tzw.„rutynowe powtórzenia” będące niezbędne do optymalnej skuteczności i rozwoju. W takich sytuacjach fizjoterapeuta jest potrzebny, żeby nie stwierdzić - obowiązkowy.

Przekonajcie się sami i zapraszamy do obejrzenia relacji „rendez-vous” zespołu z naszym fizjoterapeutą : Radosławem Jarząbem.