Poradnik sier09 Poradnik CS:GO #5 - Taktyki

Ostatnia część porad przygotowanych przez trenera Kamila “HopE” Tarkę.

 

Po tym jak poznaliśmy już ogólne informacje o podejściu do treningów i trenowania w Counter Strike’u teraz przyszła pora na kilka praktycznych porad. Samo poruszanie się i strzelanie mamy już opanowane, teraz przyszła pora na konkretne taktyki. Tym razem nasz trener chciałby pokazać Wam dwie rzeczy jakie są konieczne do poprawy indywidualnych zachowań oraz osiągnięć całego zespołu. Za przykład posłuży mu w tym wypadku mapa de_mirage.

1) rotacja pozycji

Na tej mapie jest pewien standard pozycji rozpoczynających rozgrywkę. HopE dobrze wytłumaczył, które miejsca są tu najważniejsze do zachowania kluczowych pozycji i dlaczego pozwalają one mieć kontrolę nad całą mapą. Konieczne do prawidłowej gry zespołu jest dzielenie się informacjami na bieżąco, dzięki czemu zespół może przemieścić się szybko w stronę wroga (CT) lub przeciwnie (T). Zajęcie takich strategicznych punktów pozwoli obserwować przeciwnika i zdobywać konieczną wiedzę o jego położeniu. A także, pozwala szybko dostosować swoją pozycję do obecnej sytuacji.

2) pozycje izolowane

Jest to sytuacja, w której jesteśmy pozostawieni w pewnym punkcie i chcemy go obronić przed wrogiem lub wyjść z rundy z życiem. Wiele jest takich miejsc na mapach CS:GO. W takim momencie konieczne jest zachowanie uwagi i spostrzegawczości. Nie możliwe jest jedynie patrzenie w jednym kierunku - “kampienie”. Musimy kontrolować sytuację z wielu stron, więc przydatne też jest wsparcie członków zespołu.

 

Wszystkich konkretów przygotowanych przez naszego trenera dowiecie się bezpośrednio z materiału wideo. Zapraszamy: