Ogólna sier06 Jaki monitor i ustawienia w CS:GO

Odwieczny dylemat: jakość czy wydajność.

 

Dzisiaj chcieliśmy przyjrzeć się stronie technicznej grania w Counter Strike’a. Na początek przyglądnijmy się wyborom monitora, a następnie nasi gracze przedstawią Wam jak ustawiają rozgrywkę wewnątrz gry.

Zawodnicy w gaming housie są wyposażeni w monitory firmy Lenovo model: Y27G Razer Edition. Posiadają one zakrzywione 27 calowe ekrany oraz wiele dodatkowych gadżetów takich jak uchwyty na słuchawki czy wejście portów USB. To jednak co najbardziej urzekło naszych graczy było odświeżanie. Nie wszyscy z nich grali regularnie na monitorach 144 Hz-owych. Według nich jest to obowiązkowy standard dla wszelkich profesjonalistów w grach FPS takich jak CS:GO. Płynność ruchu jaką dzięki temu osiągają nie może się równać z tymi standardowymi 60 Hz monitorami.

Następnie jednak zwrócono uwagę na ustawienia wewnątrz gry. Sama fizyczna płynność monitora jaką zapewnia odświeżanie 144 Hz nie zapewni nam płynnej rozgrywki. Niestety wiele zależy też od specyfikacji samej jednostki stacjonarnej. Nasi gracze dzięki zapewnieniu najlepszego dostępnego sprzętu mogą sobie pozwolić na grę z najwyższymi ustawieniami. Jednak sami przyznają, że w trakcie turniejów można się na tym przejechać. Nie każdy bowiem LAN zapewnia wysokiej jakości sprzęt, dlatego lepiej przystosować się do grania na niższych detalach.

W taki też sposób większość zespołu przystosowuje się i gra w ustawieniu normalnym 4:3 przy rozdzielczości 1024 x 768. Takie ustawienie nie powoduje zbyt dużego obciążenia komputera i pozwala na płynna rozgrywkę. Dokładając do tego odświeżanie monitora pozostaje nam już tylko pokazanie własnego skilla :-)